LEGO Mindstorms 31313

Satış Fiyatı: 2.499,90 TL %24  İndirimli
İnternet Fiyatı: 1.894,90 TL
U193702

Kargo Bedava
24 Saatte Kargo

Paylaş :

LEGO® Mindstorms 31313


Geleceğin LEGO® ürünü Mindstorms, hayal ettiğiniz Robotu yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlıyor.LEGO® Mindstorms sayesinde artık Robotlar görebiliyor, duyabiliyor, hissedebiliyor ve hareket ediyor!LEGO® Mindstormslar EV3 sayesinde LEGO® tasarımlarınızı size her komutu izleyen canlı robotlar haline getirebilirsiniz.Motorlar, sensörler, programlanabilir tuğla (brick), 550 + LEGO® Technic elemanları, uzaktan kumanda , 5 özel robot karakteri de dahil olmak üzere, hatta hayal ettiğiniz çılgın robotları yaratmak ve kumanda etmek için yeni MINDSTORMS EV3 seti ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Oyuncak

Oyuncak

Akıllı cihaz üzerinden robotunuzu kumanda edebilmek için 3D montaj talimatları ve uygulamayı indirin. Ardından programlanabilir tuğla(brick) veya akıllı cihazınızı kullanarak robotların sezgisel yazılımı üzerinden yürüme, konuşma, taşıma ve diğer istediklerinizi yaptırmak üzere robotlarınızı programlayın ve kumanda edin.LEGO® Mindstorms robotları eğitici oyuncak sınıfında olmalarından dolayı, yurtdışında bir çok okulda yıllardır çocukların eğitimi için kullanılıyor.Ülkemizde son yıllarda bu setler bazı okullar tarafından eğitim amacıyla kullanılıyor. Üstelik hem ülkemizde, hem de Amerika da NASA ve devlet kurumlarında bazı yarışmalar da düzenleniyor. LEGO® setleri tasarlamaya ve buluş yapmaya oldukça uygun.

 

LEGO® Mindstorms için yazılmış pek çok kitap bulunur. Bu kitaplarda pek çok yeni modelin yapımı ve hatta LEGO® brick(tuğla) nın nasıl hackleneceği bile anlatılıyor. LEGO® Mindstorms setleri içeriğinde kendi programlama yazılımları bulunur, ayrıca Java, C++, C, Ada gibi bilgisayara dilleriyle de geliştirilmeye oldukça açıktır. LEGO® Minstorms EV3’ de ARM9 robotik işlemci ve 16 mb flash hafızası SD kart ile genişletilebiliyor. Ayrıca IOS, Android ve Linux uyumlu cihazlarla da çalışıyor. Bluetooth 2.1 , USB 2.0 ve Wi-Fi bağlantısı var. (Tuğla)Brick’ te ayrıca yine bir dot matrix ekran ve hoparlör mevcut.Diğer donanımlarını da şöyle sıralayabiliriz; 3 interaktif servo motor, 2 dokunmatik sensör, kızılötesi arayıcı sensör ve renk sensörü.

Oyuncak

Oyuncak

Bu yeni modelde ultrasonik sensör yerine kızılötesi sensör kullanılmasının nedeni, bu sensör hem hareket algılayabiliyor hem de uzaklık ölçebiliyor. Ayrıca kızılötesi bir kumandayla robotlar yaklaşık 2 metreden kontrol edilebiliyor. Bu modeel bir program mevcut. LEGO®, bu setteki robotun yapım süresinin 20 dakika olduğunu iddia ediyor. LEGO®, EV3’ ü yaparken 800’ den fazla öğretmenle görüşerek çocuklara en eğitici oyuncağı yapmayı planlamış. Bununla beraber LEGO® Mindstorm EV3 oldukça hızlı ve kesin çalışıyor. Mesela bir hedefe çevirdiğinizde onu nerdeyse hiç ıskalamıyor. LEGO® Mindstorm EV3 ile yapılabilen robotlar TRACK3R, R3PTAR, SPIK3R, EV3RSTORM ve GRIPP3R

 

LEGO® Mindstorm EV3 ile Yapılabilen Robotlar

  • TRACK3R
  • R3PTAR
  • SPIK3R
  • EV3RSTORM
  • GRIPP3R
  • Yaş Grubu:10 Yaş ve Üzeri
  • Parça Sayısı : 601

Oyuncak

 

Bu Set İle Yapabileceğiniz Modeller

EV3RSTORM GRIPP3R R3PTAR SPIK3R TRACK3R