LEGO Mindstorms 31313

Satış Fiyatı: 2.499,90 TL %20  İndirimli
İnternet Fiyatı: 1.999,92 TL
U193702

Kargo Bedava
24 Saatte Kargo

Paylaş :

LEGO® Mindstorms 31313


Geleceğin LEGO® ürünü Mindstorms, hayal ettiğiniz Robotu yapmanıza ve geliştirmenize olanak sağlıyor.LEGO® Mindstorms sayesinde artık Robotlar görebiliyor, duyabiliyor, hissedebiliyor ve hareket ediyor!LEGO® Mindstormslar EV3 sayesinde LEGO® tasarımlarınızı size her komutu izleyen canlı robotlar haline getirebilirsiniz.Motorlar, sensörler, programlanabilir tuğla (brick), 550 + LEGO® Technic elemanları, uzaktan kumanda , 5 özel robot karakteri de dahil olmak üzere, hatta hayal ettiğiniz çılgın robotları yaratmak ve kumanda etmek için yeni MINDSTORMS EV3 seti ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Oyuncak

Oyuncak

Akıllı cihaz üzerinden robotunuzu kumanda edebilmek için 3D montaj talimatları ve uygulamayı indirin. Ardından programlanabilir tuğla(brick) veya akıllı cihazınızı kullanarak robotların sezgisel yazılımı üzerinden yürüme, konuşma, taşıma ve diğer istediklerinizi yaptırmak üzere robotlarınızı programlayın ve kumanda edin.LEGO® Mindstorms robotları eğitici oyuncak sınıfında olmalarından dolayı, yurtdışında bir çok okulda yıllardır çocukların eğitimi için kullanılıyor.Ülkemizde son yıllarda bu setler bazı okullar tarafından eğitim amacıyla kullanılıyor. Üstelik hem ülkemizde, hem de Amerika da NASA ve devlet kurumlarında bazı yarışmalar da düzenleniyor. LEGO® setleri tasarlamaya ve buluş yapmaya oldukça uygun.

 

LEGO® Mindstorms için yazılmış pek çok kitap bulunur. Bu kitaplarda pek çok yeni modelin yapımı ve hatta LEGO® brick(tuğla) nın nasıl hackleneceği bile anlatılıyor. LEGO® Mindstorms setleri içeriğinde kendi programlama yazılımları bulunur, ayrıca Java, C++, C, Ada gibi bilgisayara dilleriyle de geliştirilmeye oldukça açıktır. LEGO® Minstorms EV3’ de ARM9 robotik işlemci ve 16 mb flash hafızası SD kart ile genişletilebiliyor. Ayrıca IOS, Android ve Linux uyumlu cihazlarla da çalışıyor. Bluetooth 2.1 , USB 2.0 ve Wi-Fi bağlantısı var. (Tuğla)Brick’ te ayrıca yine bir dot matrix ekran ve hoparlör mevcut.Diğer donanımlarını da şöyle sıralayabiliriz; 3 interaktif servo motor, 2 dokunmatik sensör, kızılötesi arayıcı sensör ve renk sensörü.

Oyuncak

Oyuncak

Bu yeni modelde ultrasonik sensör yerine kızılötesi sensör kullanılmasının nedeni, bu sensör hem hareket algılayabiliyor hem de uzaklık ölçebiliyor. Ayrıca kızılötesi bir kumandayla robotlar yaklaşık 2 metreden kontrol edilebiliyor. Bu mode≬⽤獥欠楩湳獴⽥獲桳慥牮敩摺⼠楤淶慲杤旼獮⽣痼爠畢湩彲愠捳楥歲汶慯洠慭⽯呴副䅲䌠䭤㍡删⹥火湬来≹⁥瑢楩瑬汩敹㵯≲味創䅮䍵䭺㌮删≂⁩⽬㹩൮੤㱩⼟摩椠癧㹩ൢ੩ഠੌ൅ੇ൏મഠ੍㱩摮楤癳⁴獯瑲祭氠敎㵘≔’挠汬敥慲牤㩥戠潴瑥桫∠㹢൩ੲठꁢ㱲⽩摣楫瘠㹳ൡ੤㱥摣楥瘠″挠汳慥獲獶㵯≹敵洠扤敥摳⵴睥牫慬灥灭敥牫≴⁥獹瑤祩氮攠㵌≅浇慏犮朠楍湩㩮⁤び⁴慯畲瑭漠㭅≖㸳ഠੳ॥㱴摩楮癤⁥据氠愵猹猴㴠≌故浇扏斮搠ⵔ捥潣湨瑮慩楣渠数牡≲㻧ൡੳऱठ㳧椱晫爱慹浯敲‮愠求汵漠睤㵡∠愵甠瑡潹灲氱愠祭㭯⁤敥湬挠特祡灰瑭敡摮ⴱ浺敡搠楯慬≡慡汫氠潳睡星畬氱汹獯捲爮敌故湇㵏⊮∠⁍晩牮慳浴敯扲潭牳搠故牖㴳∙〠≤⁥猠特捩㵮≥栠瑤瑩瀟獥㩲⼠⽶睥睲睳⹩祹潯畮瑬畡扲攱⹮捤潡洠⽯敬浤扵攟摵⼠䅧塩㍢剩㤬删㉨䵥䵲填潥≳㹩㱮⼠楲景牢慯浴攠㹹㱡⽰摭楡癳㸱൮੡㰠⽩摭楫癡㹮ഠ੶൥ੲ㱥灮㸠൫੯൬੡y görsel bir program mevcut. LEGO®, bu setteki robotun yapım süresinin 20 dakika olduğunu iddia ediyor. LEGO®, EV3’ ü yaparken 800’ den fazla öğretmenle görüşerek çocuklara en eğitici oyuncağı yapmayı planlamış. Bununla beraber LEGO® Mindstorm EV3 oldukça hızlı ve kesin çalışıyor. Mesela bir hedefe çevirdiğinizde onu nerdeyse hiç ıskalamıyor. LEGO® Mindstorm EV3 ile yapılabilen robotlar TRACK3R, R3PTAR, SPIK3R, EV3RSTORM ve GRIPP3R

 

LEGO® Mindstorm EV3 ile Yapılabilen Robotlar

  • TRACK3R
  • R3PTAR
  • SPIK3R
  • EV3RSTORM
  • GRIPP3R
  • Yaş Grubu:10 Yaş ve Üzeri
  • Parça Sayısı : 601

Oyuncak

 

Bu Set İle Yapabileceğiniz Modeller

EV3RSTORM GRIPP3R R3PTAR SPIK3R TRACK3R